Про гуртки

Гурток основи художнього мистецтва

   Гурток основи художнього мистецтва працює з 2019 року. Метою гуртка є розвиток і формування творчих здібностей особистості у процесі опанування образотворчого мистецтва.     Художня творчість – це діяльність дітей, що дозволяє їм передавати свої враження від навколишнього світу і виражати своє ставлення до зображуваного. Дитина в процесі творчості відчуває різні почуття – радіє створеному ним красивому зображенню, засмучується, якщо щось не виходить, прагне подолати труднощі. 
 Образотворча діяльність є одним з найважливіших засобів пізнання світу та розвитку естетичних почуттів, тому що вона пов’язана із самостійною практичною та творчою діяльністю дитини. У процесі занять у дитини вдосконалюються спостережливість і естетичне сприйняття, художній смак у дитини формуються і розвиваються певні здібності: зорова оцінка форми, орієнтування в просторі, почуття кольору. Також розвиваються спеціальні вміння і навички: координація очей та рук, володіння художніми інструментами, робота з різноманітними матеріалами.

Гурток геометричне моделювання

Геометричне моделювання це конструювання об’ємних та напівоб’ємних форм із паперу шляхом його механічної обробки, а саме: складання, скручування, згинання, вирізування, прорізування, гофрування, зминання, склеювання, сплітання тощо.

Гурток геометричне моделювання працює з 2021 року за адаптованою програмою. 

Папір – один з найдоступніших і найпопулярніших сучасних матеріалів, пластичні якості якого давно оцінили майстри різних країн. Як матеріал для створення унікальних виробів декоративно-ужиткового мистецтва, папір найбільш доступний, легкий в обробці та здатний зберігати надану форму.

Сьогодні в Україні національні види декоративно-ужиткового мистецтва витинанка та паперопластика – отримали нове життя. Цікавими для роботи з папером є і інші світові техніки – квілінг, скрапбукінг, гофрування, оригамі та інші. Вони вчать розрізняти та аналізувати характерні особливості об’ємних форм; формують у здобувачів освіти основи просторового мислення, уміння концентрувати увагу, знаходити кольорове вирішення; стимулюють розвиток допитливості, фантазії, розвивають дрібну моторику рук, виховують акуратність та старанність, інтерес до звичаїв і традицій свого народу та культур народів світу; допомагають виробити естетичний смак.

Гурток "Мистецтво рідного краю"
      Гурток «Мистецтво рідного краю» працює 14 років за адаптованою програмою. Головною метою гуртка є розвиток творчих здібностей школярів, виявлення обдарованих дітей, стимулювання їх творчого самовдосконалення. Його відвідують діти віком від 8 до 16 років.
       Тут вихованці мають змогу проявити свій творчий потенціал, навчитися працювати з папером, пластиліном, фарбами, опановуючи нові техніки виконання.
    Регулярно організовуються виставки в приміщенні Козівської ЗОШ І-ІІІст. №2, Козівського БДЮТ головною метою яких є - зацікавити більше дітей до творчої праці.
Гуртківці також беруть участь у конкурсах, де часто займають призові місця, у районних, обласних та всеукраїнських виставках. Також заняття проводяться на природі, зокрема в дендропарку, де малюють з натури, грають ігри.


Гурток "Паперопластика"

   Папір - один із найдоступніших матеріалів для творчості. Звичайний, гофрований, оксамитовий, пакувальний, газети - все це перетворюється на справжній витвір мистецтва в умілих руках.
   Гурток «Паперопластика» працює з 2016 р. за адаптованою програмою. Мистецтво створення поробок із паперу дає широкі можливості для розвитку творчих здібностей учнів, зокрема уміння уявляти, фантазувати, читати й самим виконувати схеми, шукати оптимальну форму та будову, пояснювати послідовність створення виробу, концентрувати увагу, дотримуватися чіткості й акуратності в роботі, знаходити кольорове вирішення. 
     Тим більше, що під рукою завжди знайдеться аркуш паперу, а практика й наукові дослідження показують, що навчання в гуртку допомагає успішному оволодінню знаннями з усіх предметів шкільного курсу.
      Гуртківці засвоюють різні види паперового мистецтва, зокрема – квілінг, орігамі, картонаж, плетіння з газетних трубочок, пап’є-маше.

Немає коментарів:

Дописати коментар